No products in the cart.
Košík 0

VAŠE OTÁZKY A ODPOVĚDI O hubnutí s poradcem

O jakékoli léčbě v podobě redukce hmotnosti, kterou podstupujete, je důležité informovat svého výživového poradce i lékaře. Tento postup je třeba dodržet, protože při snižování hmotnosti se upravuje zdravotní stav a váš lékař vám na základě toho může změnit dávkování léků a/nebo úplně je vysadit.

Onemocnění
Mohu pokračovat v dietě, i když jsem onemocněla?

Produkty NutriFood obsahují všechny živiny, které vaše tělo potřebuje. Pokud onemocníte, vaše tělo pravděpodobně bude potřebovat větší příjem energie k uzdravení. Podle toho, jak vážně jste nemocní, můžete dietu buď dočasně přerušit nebo v ní pokračovat. Pokud se rozhodnete pokračovat, dávejte si pozor na léky proti rýmě, které obsahují většinou příliš mnoho cukru.

Je vhodné pokračovat v dietě, i když jsem byla na odběru krvi?

Pokud jste objednána k odběru krve, týden před odběrem a týden po něm, je vhodné nastavení do programu NUTRI FOOD PLAN s vyšším množstvím kalorií.

Může diabetik držet dietu NUTRI FOOD PLAN?

Při diabetes I. typu (pacienti užívající inzulín), dieta není povolena. Produkty lze užívat jako kvalitní výživový doplněk 1x denně. U diabetes II. typu je potvrzeno, že když si pacienti rozdělí 3 porce diety na 6 porcí denně, dochází ke kontrolovanému příjmu kalorií a zdravotní stav se zlepšuje. Přesto doporučujeme konzultaci s ošetřujícím lékařem.

Pokud mám problémy se štítnou žlázou, je tato dieta vhodná?

Pod dohledem vašeho lékaře nebo výživového poradce můžete bez problémů užívat produkty NutriFood MRP v redukčním programu PLUS. Před zahájením diety i během ní doporučujeme preventivní testy na hladinu hormonů.

V minulosti jsem se léčila z deprese. Mohu užívat produkty NutriFood v redukčním programu?

Během období, kdy se léčíte z deprese, není problém držet dietu NutriFood MRP. Pokud trpíte lehkými formami deprese, nemusíte mít z ní absolutně žádné obavy. Důležitá je pro vás podpora vašeho odborného lékaře a rodiny. Podle toho, jaká antidepresiva užíváte, vám odborný výživový poradce doporučí vhodný redukční program, aby vaše hubnutí bylo co nejefektivnější.

Co všechno mi může způsobit obezita?

Mezi nejčastější a nejvážnější nemoci způsobené obezitou patří:

 • ateroskleróza
 • trombóza žil a ostatní srdečně-cévní choroby
 • žlučové kameny
 • nemoci kloubů a páteře
 • cukrovka
 • karcinom prsu
 • kožní infekce

Z hlediska vzniku srdečně-cévních chorob je horší obezita androidního typu. Tento typ bývá také mnohem častěji spojen s inzulínovou rezistencí.

Trpím obezitou, jaké jsou rizikové faktory obezity?

Obezita nebo tučnota je nadměrné ukládání energetických zásob v podobě tuku z různých příčin. Dochází k ní, pokud je příjem energie vyšší než její výdej. Nejčastěji je příčinou kombinace většího energetického příjmu, nedostatku pohybu, genetické prédispozice, psychických vlivů a způsob výživy v dětství. Nárůst obezity je v posledních letech způsoben zejména způsobem života. Tuky sice zlepšují chuť jídla a poskytují lepší pocit sytosti, ale nespálené tuky se v organismu snadno ukládají. Nadměrný příjem energie vede spolu s nedostatkem pohybu a sedavým způsobem života k hromadění kalorií ve formě tuku se všemi důsledky.

Obezita může být:

 • androidního typu, tzv. mužský nebo centrální typ, s rozložením tuku v oblasti trupu a břicha
 • gynoidní typ, tzv. ženský typ, s hromaděním tuku v oblasti boků

Obezita představuje obrovskou zátěž pro srdce, které musí čerpat krev přes všechny tukové vrstvy. Také je příčinou mnoha onemocnění pohybového systému a vede zároveň k poruchám v psychosociální oblasti.

Je dieta NUTRI FOOD PLAN vhodná pro lidi s vysokým cholesterolem?

Ano, lidé s vysokým cholesterolem mohou jíst potraviny NutriFood. Naše interní pozorování ukázalo, že užívání produktů NutriFood MRP v redukčních programech NUTRI FOOD PLAN vede k 25% až 40% poklesu hladiny cukru a tuku v krvi. Navíc snížení tělesné hmotnosti je pro zvládnutí této choroby podstatné. Po ukončení diety NUTRI FOOD PLAN je důležité pokračovat ve zdravé stravě a dodržování pravidelného pitného režimu. Zelenina, bílé maso, rýže natural, trochu ovoce a jiné nízkokalorické potraviny spolu s dostatečným příjmem tekutin vám pomohou udržet nejen hmotnost, ale i zlepšené výsledky cholesterolu. I když bude váš zdravotní stav lepší, nezapomínejte nadále užívat léky proti cholesterolu. Úpravu dávkování léků je v kompetenci pouze ošetřujícího léka, který vám léky předepsal.

Mohou pacienti s vysokým tlakem (hypertenzí) užívat produkty NutriFood?

Pokud máte problém s vysokým tlakem, připravíme vám vhodný program na zredukování hmotnosti s ohledem k vašemu zdravotnímu stavu. Produkty NutriFood obsahují velmi málo soli a přirozeně odvodňují tělo. Redukce hmotnosti a odvodnění organismu automaticky sníží vysoký krevní tlak. Důkazem jsou někteří pacienti, kterým po poctivém dodržování některého z programů NUTRI FOOD PLAN klesl krevní tlak do takové míry, že mohli vysadit léky. Upozorňujeme však, při kontraindikacích, tj. i v případě diagnostikovaného vysokého krevního tlaku, jsou při redukci hmotnosti doporučovány našimi výživými poradci speciální redukční programy  složené z potravin NutriFood MRP, které jsou nutričně vyvážené.

Jakých výsledků dosáhnu s dietou NUTRI FOOD PLAN, pokud trpím osteoartritídou?

Osteoartritida je degenerativní onemocnění postihující nosní klouby těla. Snížení hmotnosti je velmi důležitou součástí léčby. Nižší váha snižuje zatížení kloubů a tím pacienti s artritidami potřebují méně protizánětlivých léčiv ke zmírnění symptomů onemocnění. Proto ano, redukce hmotnosti je u obézních pacientů velmi důležitá.

Mám problémy se srdcem – neuškodí mi dieta NUTRI FOOD PLAN?

Pokud máte srdeční problémy, užíváte léky a odborný lékař vám doporučí snížit hmotnost,  doporučujme vám vyhledat výživového poradce a hubnout pod jeho dohledem ve spolupráci s odborným lékařem kardiologem. Pokud potřebujete zhubnout,  doporučujeme v tomto případě začít s redukčním programem NUTRI FOOD PLAN PLUS, což jsou tři porce produktů NutriFood MRP s jedním bílkovinným jídlem denně nebo program WORKING se třemi porcemi produktů NutriFood MRP a dvěma bílkovinnými jídly denně. Vaše celodenní strava musí být nutričně vyvážená a to vám zajistí pouze redukční programy s potravinami NutriFood MRP. Pamatujte, vaše hubnutí musí být pod dohledem odborníka, který vám podle vašeho zdravotního stavu upravuje redukční programy.

Pokud užívám léky proti epileptickým záchvatům, je tato dieta vhodná?

Speciální redukční programy NUTRI FOOD PLAN  s potravinami NutriFood MRP jsou vhodné i pro pacienty s epileptickými záchvaty. Avšak před zahájením dietního programu doporučujeme navštívit lékař, zkonzultovat váš záměr a zároveň ho požádat ho o lékařskou zprávu, kterou bude váš výživový poradce k nastavení vhodného dietního programu potřebovat. Pokud bude z lékařského hlediska vše v pořádku, můžete s dietou pod odborným dohledem výživového specialisty začat. Dietní program se skládá s nutričně vyvážených potravin NutriFood MRP s doporučenou denní energetickou hodnotou v rozmezí 800 až 1200 kcal denně, v závislosti na věku, BMI a vašem zdravotním stavu.

Překonal jsem srdeční infarkt. Mohu přesto začít s redukcí hmotnosti s vašimi programy?

Pokud uběhl jen krátký čas od doby, kdy jste prodělal infarkt, určitě s dietou NUTRI FOOD PLAN nezačínejte. Redukce hmotnosti je možná až po třech měsících od události. I to jen v případě, budete-li mít dostatečnou tělesnou kondici a nebudete užívat některé druhy léků. Nejdříve se poraďte s vašim kardiologem o možném hubnutí a pak teprve vyhledejte výživového poradce ve svém regionu a o dalším postupu v rámci dietního programu se poraďte s ním. Ten vám nejlépe pomůže nastavit vhodný a bezpečný program k redukci hmotnosti s přihlédnutím na váš zdravotní stav.

Léčila jsem se na rakovinu. Je pro mě vhodná dieta NUTRI FOOD PLAN?

Pokud jste rakovinu překonali a ukončili jste léčbu, neměl by být žádný problém pro úpravu vaší hmotnosti. Před zahájením diety však určitě nejdříve navštivte vašeho lékaře a o způsobu hubnutí se s ním poraďte. Pokud vám potvrdí, že redukce hmotnosti není pro vás škodlivá, tak se do toho můžete s chutí pustit. Doporučujeme ale hubnout pod odborným dohledem výživového poradce se speciálními programy NUTRI FOOD PLAN při kontraindikacích, tzn. s potravinami NutriFood MRP, které jsou nutrřičně vyvážené a dodají tělo všechny potřebné živiny. Upozorňujeme vás, že pokud nadále užíváte některé léky proti rakovině, ty mohou obsahovat látky zpomalující proces hubnutí.

Mohu být na dietě NUTRI FOOD PLAN, pokud trpím diabetem, který je léčen pouze úpravou stravy?

Ano, dieta NUTRI FOOD PLAN je vhodná i pro diabetiky ( u nichž není aplikovaná léčba inzulínem), avšak je pro ně určen speciálně navržený redukční program s nutričně vyváženými potravinami NutriFood MRP. Hubnout musí se souhlasem odborného lékaře -diabetika a pod dohledem výživového poradce, který jim upraví dietní plán podle vyšetření a zdravotního stavu.

NUTRI FOOD PLAN
Mohu při dietě pít DIA nápoje a kávu s cukrem a mlékem?

Během diety NUTRI FOOD PLAN určitě ne. Pokud vám dělá problém vypít čistou vodu, tak si v průběhu redukce můžete dopřát kávu bez cukru a mléka, čaje (černý, zelený, bílý, bylinkový) nebo nízkosacharidové ochucené drinky NutriFood, abyste tělu dodali při hubnutí dostatek tekutin. Ostatní nápoje jsou zakázány kvůli vysokému obsahu sacharidů a možnému výskytu kyseliny citrónové, která může narušit spalování tuků a zabránit tvorbě ketogenních látek v těle, které při ketogenních dietách mají vliv na hubnutí.

Během programu NUTRI FOOD PLAN mi začaly vypadávat vlasy, je to v pořádku?

Vypadávání vlasů by nemělo mít nic společného s dietou NUTRI FOOD PLAN. Může to však souviset s rapidní redukcí hmotnosti v krátkém času. Jemné vypadávání nebo prořídnutí vlasů se může objevit buď během diety nebo po jejím skončení. Stav vypadávání by se měl do 3 měsíců postupně zastavit. Pokud vlasy i nadále vypadávají, určitě zajděte k lékaři.

Může mi NUTRI FOOD PLAN způsobovat během léčby křeče v nohou?

Na křeče v nohou si stěžují zejména pacienti ve vyšším věku. Vznikají převážně v období výraznější redukce hmotnosti, kdy se organizmus intenzivně zbavuje vody a škodlivých látek. Proti křečím pomáhá zvýšený pitný režim a masáž speciálními gely a krémy. Případně minerální vody s obsahem hořčíku. Pokud vaše bolest neustoupí ani po jisté době, navštivte lékaře a informujte také vašeho výživového poradce NUTRI FOOD PLAN.

Může dieta NUTRI FOOD PLAN ovlivňovat menstruační cyklus?

Ano, dieta NUTRI FOOD PLAN může ovlivnit menstruační cyklus. Obvykle se to stává tehdy, když klientky rapidně zhubnou v krátkém za krátký čas. Tyto změny menstruace však nejsou dlouhodobé. Někdy se na časově omezenou dobu zastaví menstruační cyklus úplně nebo naopak dojde k zesílenému krvácení. Taková fáze trvá jen krátkou dobu, dokud si organismus nezvykne na stravovací změny.

Odkdy jsem v programu NUTRI FOOD PLAN, bývá mi často zima. Jaká je příčina?

Je prokázáno, že úbytkem tělesné hmotnosti, klesne i tělesná teplota. Je zcela normální, pokud po konzumaci menšího množství stravy, než jste zvyklí, budete pociťovat chlad. Velké dávky jídla zatěžují žaludek a způsobují rychlejší proudění krve. Menší porce zase vyvolají méně tepla v organismu. Může se stát, že vaše ruce a nohy budou pocitově studené, ale nemusíte se bát. Jedná se o zcela přirozenou reakci vašeho těla. To se totiž proti redukci tuků brání, a proto i částečně zadržuje teplotu. Řešením vašeho pocitu chladu je častější pohyb, teplejší oblékání a popíjení teplých nápojů.

Začínám s dietou NUTRI FOOD PLAN a pociťuji nevolnost. Proč?

Dieta NUTRI FOOD PLAN působí na každého člověka jinak. Někteří lidé reagují velmi citlivě na vysoké dávky minerálů a vitamínů, které se nacházejí v potravinách NutriFood MRP. Proto doporučujeme každé jídlo či tyčinku zapít plnou sklenicí vody. Pokud se váš stav po prvním týdnu nezlepší, zkuste si porci rozdělit na dvě menší porce a konzumovat najednou jen poloviční dávku jídla.

Od doby, kdy jsem v programu NUTRI FOOD PLAN, zhoršil se mi dech z úst. Jaké jsou možné příčiny?

V průběhu diety a dodržování některých z redukčních programů NUTRI FOOD PLAN vzniká v organismu lehká ketóza, která může ovlivnit i váš dech. Pokud zaregistrujete takové zhoršení, myjte si častěji zuby nebo žvýkejte žvýkačky bez cukru. Váš dech se po jisté době, nejpozději po skončení diety, dá zase do pořádku.

Často pociťuji při dietě žízeň. Je to normální?

Pocit žízně je během léčby obezity a redukce hmotnosti naprosto normálním stavem. Řešení je jednoduché: napijte se více vody, než jste byli dosud zvyklí. Našim klientům doporučujeme denně vypít 2 – 3 litry vody. Při sportovní zátěži je třeba zvýšit pitný režim až na 4 litry denně, podle intenzity sportování.

Mohu se během redukce hmotnosti s programy NUTRI FOOD PLAN cítit euforicky?

Ano, je to normální. Vaše tělo se zbavuje zbytečných látek a vylučuje tuky. Postupně redukujete svoji hmotnost a to u vás vyvolává pocity štěstí, fyziologicky se vylučuje více endorfinů v těle.

Jak postupovat, pokud se u mě během redukčního programu objeví průjem nebo zácpa?

Častější nutkání na toaletu je v počátečním období diety přirozené. Tělo si postupně zvyká na změnu a „prohánění“ je toho součástí. Důvodem může být také to, že organismus není zvyklý na takový příjem minerálů. Proto doporučujeme při dietě zapíjet produkty NutriFood MRP sklenicí vody z důvodu lepšího rozložení minerálů. Jinou příčinou může být i laktózová nesnášenlivost. Tuto příčinu je potřeba si ověřit u svého lékaře vyšetřením na potravinovou intoleranci. Zácpa patří k běžným vedlejším účinkům nízkokalorické diety s velmi nízkým obsahem tuku. Její příčinou je radikální změna stravy. Přestože se v produktech NutriFood MRP nachází dostatečné množství vlákniny, váš organismus potřebuje jistý čas na přijetí změn, než začne opět normálně vylučovat přebytečné látky z těla. Pokud u vás bude tento problém přetrvávat, začněte přidávat do produktů NutriFood MRP speciální vlákninu NutriFood. Je to vláknina, která podporuje funkčnost střev a zrychluje metabolismus.

Proč mě během diety pobolívá hlava?

V počátcích redukce hmotnosti s programy NUTRI FOOD PLAN Vás může pobolívat hlava kvůli nedostatku cukru a kofeinu. Dobrou zprávou je, že tato bolest přejde již po několika dnech a vaše tělo si zvykne na změny. Pokud pociťujete opravdu značnou bolest, klidně si vezměte pilulku (např. paracetamol či ibuprofen). Častým důvodem bolesti hlavy je také dehydratace kvůli nedostatečnému pitnému režimu.

V čem spočívá ketózový test?

V rámci vyšetření hladiny ketózy jednoduše omočíte testovací tyčinku v moči, a ta se zabarví podle množství ketonových látek, které se v moči nachází. Pokud se tyčinka zbarví tmavě fialově, máte v organismu vysokou hladinu ketonových látek.

Co je ketóza? Je škodlivá?

Při hubnutí dochází ke štěpení tuku v organismu na glykogeny, které přecházejí většinou do jater. Zde se buď změní v nadbytečný tuk nebo na energii, kterou spálíte díky pohybové aktivitě. Z této energie vznikají ketonové látky, které má každý člověk v různém množství měřitelné v krvi. Pokud držíte nízkokalorickou dietu, hladina ketonů v krvi se zvyšuje. Vysoká hladina ketonů umožňuje organizmu lépe vylučovat škodlivé látky z těla, proto budete i během hubnutí pociťovat častější potřebu na toaletu. Nutriční ketóza je pro organismus prospěšná a není škodlivá, proto není důvod se ničeho obávat.

V jakých případech se může dieta NUTRI FOOD PLAN užívat dlouhodobě?

Každá dieta trvá různě dlouhou dobu. Záleží, jak moc chcete zhubnout a pro jaký redukční program NUTRI FOOD PLAN se rozhodnete. Buď zcela nahradíte vaši tradiční stravu produkty NutriFood MRP třikrát až čtyřikrát denně, nebo využijete nutričně vyvážený program PLUS, MAN nebo WORKING (třikrát denně produkty NutriFood MRP spolu s bílkovinnou stravou). Pokud se rozhodnete pro první program, zhubnete rychleji. To ale neznamená, že hubnutí bude trvat krátce. Dosažením ideální hmotnosti program NUTRI FOOD PLAN nekončí. Společně nastavíme postupy, které vám pomohou udržet si získanou hmotnost trvale.

Je vhodná dieta pro děti a adolescenty do 18 let?

Nízkosacharidová dieta NUTRI FOOD PLAN není vhodná pro osoby do 18 let. Mladým lidem ve věku 14 až 18 let doporučujeme zdravý a především pestrý jídelníček bohatý na bílkoviny, ovoce a zeleninu doplněný dostatečnou pohybovou aktivitou. Redukční programy a diety doporučujeme až v nezbytném případě. Výběr diety či redukčního programu je u každého jedince individuální. Vždy je nezbytné vstupní vyšetření a konzultace s výživovým poradcem, který podle výsledků vyšetření doporučí vhodný individuální redukční program. Pro úspěšnou optimalizaci hmotnosti u dětí i mládeže je důležitá podpora rodičů a pravidelné kontrolní vyšetření a konzultace s výživovým poradcem.

Proč je důležité navštívit lékaře před zahájením diety NUTRI FOOD PLAN v případě, že mám zdravotní problémy?

Návštěvu lékaře doporučujeme ze dvou příčin:

 1. a) pokud jste již déle neabsolvovali všeobecnou prohlídku, měli byste ji před začátkem hubnutí určitě absolvovat. Na základě vašich zdravotních výsledků vám pak dokážeme přesněji nastavit individuální program pro bezpečné a zdravé hubnutí;
 2. b) při nadváze nebo obezitě se běžně vyskytují vedlejší onemocnění, tzv. kontraindikace, např. problémy s krevním tlakem nebo cukrovkou typu II. Proto je velmi důležité, abyste po zahájení redukčního programu NUTRI FOOD PLAN pravidelně navštěvovali svého lékaře, aby sledoval vaše výsledky a v případě potřeby upravil dávkování léků.
Třeba před začátkem diety absolvovat nějakou osobitou přípravu?

Dietní program v podstatě nevyžaduje žádnou speciální přípravu. Nicméně doporučujeme vám vyloučit ze svého jídelníčku sladkosti a potraviny jako těstoviny, chléb a rýže. Očistíte si tak organismus a lépe zvládnete úvodní pocity hladu po zahájení diety. Nastartujete si tak i metabolismus. Kromě vyloučení potravin bohatých na sacharidy doporučujeme dodržovat pitný režim. Každý člověk by měl vypít denně 2 – 3 litry neslazených tekutin. Pokud sportujete, je potřeba pít víc. Voda je klíčový prvek diety – tlumí pocity hladu, podporuje trávení a zabraňuje vzniku bolesti hlavy.

Co znamená Body Mass Index (BMI)?

BMI slouží jako ukazatel celkové kondice a pohody. Vysoké BMI znamená vyšší riziko ohrožení zdraví v podobě obezity (MS/metabolického syndromu), srdečních chorob, diabetu a nádorových onemocnění.

 • BMI pod 18,5 = podváha – máte příliš nízkou hmotnost v poměru k vaší výšce. Ohrožujete tak své zdraví. Vy určitě nepotřebujete zhubnout. Doporučujeme vám navštívit vašeho lékaře a poradit se s ním, jak dosáhnou zvýšení své hmotnosti v poměru k vaší výšce.

 

 • BMI 18,5 – 25 = ideální hmotnost. Gratulujeme vám. Máte ideální tělesnou hmotnost. Doporučujeme vám udržet si ji pohybem a zdravou stravou.

 

 • BMI 25 – 30 = nadváha – vaše tělesná hmotnost se nachází mírně nad normou. Měli byste trochu zhubnout, abyste minimalizovali zdravotní rizika.

 

 • BMI nad 30 = obezita – trpíte obezitou. Ta výrazně ohrožuje vaše celkové zdraví, srdce i pohybové orgány. Měli byste určitě co nejdříve zredukovat hmotnost.
Kdy mám začít s dietou?

Přemýšlet o redukci hmotnosti byste měli na základě výsledků vašeho zdravotního stavu a vašeho osobního pocitu. Pomoci si můžete BMI kalkulačkou. Obezita je obrovskou zátěží a stresem pro srdce, které musí čerpat krev přes všechny tukové vrstvy. Je příčinou mnoha onemocnění pohybového systému a vede také k poruchám v oblasti psychosociální.

Stravování a pitný režim
Je nezbytné jíst denně všechny tři porce diety NutriFood MRP?

Ano, je velmi důležité denně zkonzumovat všechny tři porce. Ty totiž obsahují všechny nutriční hodnoty potřebné pro organismus na celý den. Stejně důležité je sníst či vypít doporučenou porci a nejen její polovinu.

Budu během diety pociťovat hlad?

Pocit hladu se může objevit v prvním a druhém týdnu diety. Takový pocit je přirozený, jelikož najednou přijímáte mnohem nižší množství kalorií denně, a to je pro váš organismus velká změna. S příchodem třetího týdne ale hlad obvykle zmizí a organismus si na novou stravu zvykne. Důležité je neporušovat stravovací plán, neboť v případě zvýšené konzumace kalorií se zvýší i pocit hladu a nedosáhnete vašeho cíle. Proto doporučujeme vydržet bez porušení diety.

Kolik vody je třeba denně vypít?

Voda je klíčová pro naše zdraví. Proto se doporučuje, bez ohledu na to, jestli držíte dietu nebo ne, vypít denně 2 – 3 litry vody. Dieta NUTRI FOOD PLAN zrychluje metabolismus a napomáhá odvodňovat organismus. Při dehydrataci vás může začít bolet hlava, může se objevit únava, nevolnost či pocit slabosti. Proto je velmi důležité dodávat tělu ztracené tekutiny. Dostatečný denní příjem vody také zrychluje proces hubnutí včetně vylučování škodlivých látek z organizmu. Přijímání tekutin si rozložte po částkách na celý den, protože vypít najednou příliš velké množství vody není bezpečné pro zdraví.

Je konzumace alkoholu během diety NUTRI FOOD PLAN povolena?

V rámci diety NUTRI FOOD PLAN je konzumace alkoholu zakázána. Naše tělo alkohol nepotřebuje, navíc má vysoký obsah kalorií – 7 kcal na gram, které by nám proces hubnutí zpomalily nebo zcela zastavily.

Mohu pít během diety kávu?

Ano, kávu pít můžete, ale jen v malém množství a bez cukru a mléka. Pokud dochucené kávě nedokážete odolat, raději si dopřejte kávu bez kofeinu. Kofein je stimulační látka, která ovlivňuje lidské tělo a v nejhorším případě vyvolává podráždění. Zdravou alternativou místo kávy je bylinkový čaj, který můžete pít téměř v libovolném množství.

Obsahuje dieta NUTRI FOOD PLAN dostatek minerálních látek a vitamínů, pro úplnou náhradu běžné stravy?

Dieta NUTRI FOOD PLAN v redukčním programu s potravinami NutriFood MRP je mimořádně vyvážený způsob stravování, který obsahuje všechny nutriční hodnoty potřebné pro organismus. Během redukce a optimalizace hmotnosti nebudete pociťovat žádný nedostatek živin. Redukční programy s NutriFood MRP potravinami jsou zdravotně bezpečné a především účinné.

Je nutné během diety posílit organismus vitamínovými doplňky?

Zásadní výhodou dietních programů NUTRI FOOD PLAN s potravinami NutriFood MRP je, že během redukce hmotnosti nemusíme užívat žádné vitamíny. Strava je nutričně vyvážená a obsahuje dostatečné množství minerálů, vitamínů a stopových prvků. Mnozí lidé se v rámci redukční diety obávají, že pokud budou denně přijímat méně než 1 000 kcal, objeví se u nich tělesné problémy a zhorší se jejich zdravotní stav. Opak je pravdou, s nutričně vyváženou dietou NUTRI FOOD PLAN si můžete nejen zredukovat anebo optimalizovat svoji hmotnost, ale zároveň i zlepšit svůj zdravotní stav. Lidé, kteří hubli pomocí diety, nám potvrdili, že zredukovali svoji hmotnost bez zdravotních problémů.

Je redukční program NUTRI FOOD PLAN vhodný i pro vegetariány?

Ano, dieta je vhodná i pro vegetariány. Žádný z produktů NutriFood neobsahuje maso. Naopak, všechny potraviny obsahují větší množství vitamínu D, který je vhodný pro vegetariány (bohužel ne pro vegany). Kromě toho se dieta skládá z biologických produktů, které podporují rychlejší vstřebávání v organismu.

Proč není doporučeno konzumovat denně tři hlavní jídla NutriFood MRP?

Denně konzumovat pouze tři hlavní jídla NutriFood MRP nejsou vhodná pro větší obsah kalorií, než je obsaženo v ostatních produktech NutriFood MRP. Při jejich pravidelné konzumaci může dojít k narušení hladiny ketózy. Následně by to vedlo k zastavení štěpení tuků a celého procesu hubnutí. V rámci redukčního programu NUTRI FOOD PLAN COMPLETE máte povoleno zařadit do jídelníčku během dne koktejly, polévky, kaše, případně tyčinky a po druhém týdnu redukce můžete nahradit jednu porci hlavním jídlem.

Pohybová aktivita
Doporučuje se cvičit během diety NUTRI FOOD PLAN?

Zdravá strava a pravidelný pohyb jsou klíčové pro úspěšné hubnutí. Sport je nejen velmi zdravý pro tělo, ale také formuje a udržuje pěknou postavu. Během prvních dvou týdnů v rámci redukčního programu NUTRI FOOD PLAN nemusíte sportovat. Tělo si musí na změnu ve stravování nejprve pomalu zvyknout. Nemusíte mít obyvy, hubnout budete i bez pohybu. Avšak jakmile se váš organismus stabilizujeme (a přestanete pociťovat hlad), je vhodné začít s pohybem. Doporučujeme plavání, jízdu na kole a rychlou chůzi. Se sportem souvisí také rychlejší spalování většího množství kalorií. Proto je třeba během dne sledovat příjem a výdej stravy.

Jak si po absolvování diety NUTRI FOOD PLAN udržím hmotnost natrvalo?

Pokud se po ukončení dietního programu a dosažení ideální hmotnosti začnete opět stravovat nezdravě, stejně jako před dietou, je pravděpodobné, že opět přiberete!Abychom zabránili návratu přebytečných kil, přechod z dietního programu na pevnou stravu musí být pozvolný. Váš výživový poradce vám nejlépe doporučí vhodný přechodový program NUTRI FOOD PLAN s cílem připravit organismus na normální způsob stravování. Zároveň vám doporučí i vhodné potraviny, které si můžete pozvolna zařazovat do svého jídelníčku, a naopak vás upozorní na nevhodné potraviny, kterým byste se měli v prvních týdnech po ukončení diety vyhnout.Samozřejmě i po skončení dietního programu NUTRI FOOD PLAN je vhodné si svůj jídelníček hlídat a rovněž nezapomínat na pravidelnou pohybovou aktivitu. Jen tak si dokážete udržet svou hmotnost a zároveň se budete cítit zdravě.

Akce

Akce poraden

Prohlédněte si akce a výhodné nabídky, které nabízí naše jednotlivé poradny.

Akce eshopu

Prohlédněte si akce a slevy vysoce proteínových produktů a balíků na našem eshopu.