No products in the cart.
Košík 0

Bezlaktózové potraviny

Bezlaktózové potraviny

Laktózová intolerance dnes trápí velkou část populace. Kromě toho, že omezuje naše stravovací návyky, také dokáže výrazně zredukovat i výběr potravin na hubnutí. Proto pokud chcete zhubnout, ale zároveň vás trápí intolerance na laktózu, či jiná potravinová alergie, může být tento proces náročný. Ne však s NutriFood Keto.

Bezlaktózová dieta NutriFood ‌Keto

Bezlaktózové potraviny NutriFood ‌Keto mají dokonalou chuť i nutriční složení, a navíc jsou bez laktózy. Vaše tělo zároveň dostane dostatečné množství bílkovin, které jsou potřebné pro zdravý růst svalů a přitom vaše laktózová intolerance zůstane pod kontrolou.

Potraviny bez laktózy

Kromě toho, že jsou potraviny na hubnutí NutriFood ‌Keto bohatým zdrojem zdravých bílkovin evropského původu, obsahují také snížené množství tuků i sacharidů. Během jejich konzumace příjme vaše tělo minimum cukrů, a proto začne čerpat energii z vlastních uložených tuků. Tento proces se nazývá ketóza, která je základním předpokladem pro zdravé a rychlé hubnutí při keto dietě.

Opravdu vás trápí potravinová alergie či intolerance? Zkuste test.

Pokud si i vy denně kladete tuto otázku, pak doporučujeme náš intoleračný program, který vám prozradí odpověď. Příznaky laktózové intolerance jsou mnohdy nepřesné a často je lze zaměnit i za běžné zdravotní problémy.

Mezi hlavní projevy patří:

  • Nevolnost
  • Průjem
  • Bolest břicha
  • Plynatost a nadýmání
  • Pocit plného břicha

Potravinová intolerance či potravinová alergie?

Laktózová intolerance, podobně jako alergie, může být přehnaná reakce na určitou složku potraviny. Na rozdíl od potravinové alergie (kterou spouští imunitní systém) potravinová intolerance je reakcí trávicího systému, a proto nedochází k vytváření protilátek. Jde tedy o problém s trávením, možná pro nedostatek nějakého enzymu nebo proto, že tělo nedokáže zpracovat chemické látky v určité potravině. Alergie na potraviny je způsobena IgE protilátkami, potravinová intolerance jinými typy protilátek např. IgG, IgA.

Laktózová intolerance – co to je?

Intolerance na laktózu je enzymatická porucha, při které v lidském těle chybí nebo nefunguje enzym laktáza. Je vhodné konzumovat zakysané mléčné výrobky, např. acidofilní mléko, zakysané mléko, podmáslí, které obsahují probiotické bakterie, které pomáhají štěpit laktózu. Ve stravě kojenců se doporučuje vysadit i mateřské mléko, které může způsobovat problémy a používat bezlaktózové formule.
Laktóza má základní vliv na vývin mozku, zlepšuje vstřebávání minerálů a také stimuluje růst bifidobakterií ve střevě. Při nedostatku enzymu laktáza dochází k trávicím problémům a poruše trávení. Tento enzym (laktáza) štěpí mléčný cukr (laktózu) na dva jednoduché cukry, glukózu a galaktózu. Laktóza, která není rozštěpená v tenkém střevě, se přesouvá do tlustého střeva, kde stahuje s sebou minerální látky a vodu. Ve střevě se začnou tvořit plyny a kyseliny, právě které zapříčiňují trávicí problémy.
Laktózu obsahují všechny živočišné mléka, ale i všechny mléčné výrobky ve všech formách. Naopak riziko pro vás nepředstavuje: mléčná bílkovina, kyselina mléčná a bakterie kyseliny mléčné.

Léčba laktózové intolerance

Léčbou deficitu laktázy je eliminační dieta laktózy ve stravě. Dospělí, kteří mají zachovanou individuální schopnost štěpit laktózu, jsou schopni individuálně tolerovat množství laktózy, proto není třeba zcela mléčné výrobky vyloučit. V případě prokázání intolerance na laktózu je možné používat některé farmaceutické výrobky, které obsahují enzym laktázy. Vyrábějí se ve formě tablet nebo kapek. Tablety jsou určeny k přímé spotřebě a štěpí laktózu přímo v těle. Kapky se zase přidávají například do mléka a štěpí tak laktózu ještě před samotnou konzumací.

Přestože je pro lidi trpící intolerancí na laktózu mléko a s ním spojené výrobky spíše nepřítelem, přináší našemu tělu i mnoho pozitiv, a to zejména minerálů a vitamíny, potřebné pro zdravý vývoj kostí a zubů a v neposlední řadě i již zmíněné bílkoviny. Proto je vhodné při laktózové intoleranci myslet i na doplnění těchto prospěšných látek.

Zobrazit více

Zobrazen 1. – 12. z 13 výsledků

Akce

Akce poraden

Prohlédněte si akce a výhodné nabídky, které nabízí naše jednotlivé poradny.

Akce eshopu

Prohlédněte si akce a slevy vysoce proteínových produktů a balíků na našem eshopu.